| Advantage | High Speed, High Performance |
|---|---|
| Cutter | Automatically |
| Pipe Material | PP/PE/PVC |
| Key Word | High Speed |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Labor | 2-3person |
| Screw | Single-Screw |
| Condition | New |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 30kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Heating Method | Induction Heating |
| Induction Heating | Fbe, 2lpe, 3lpe |