| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Base Material | PE |
| Size | Customized |
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Production Capacity | 5tons/Day |
|---|---|
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Trademark | Huashida |
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
|---|---|
| Base Material | PE |
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Trademark | Huashida |
| Transport Package | Standard Package |
| Surface Treatment | Chrome |
|---|---|
| Application | Pipeline Antocorrosion Joint |
| Thickness | 2.0/2.5/3.5mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Connection | Welding |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
|---|---|
| Size | According To Customer′s Requirements |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| HS Code | 3920999090 |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |