| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
|---|---|
| Packaged | Wooden Cases And Pallets |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Tractor Device | Four To Twelve-jaw Tractor |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Width | 200mm-2000mm |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
| Delivery Time | 10 working days |