| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Screw | Single-Screw |
| Extrusion System | Mono-Layer Or Multi-Layer |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Welding Power AC | AC |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Color | By Order |
|---|---|
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |