| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Board Layers | Single Plate |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Customized | Customized |
| Transport Package | Standard Package |
| After-sales Service Provided | Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Online Support,Field Maintenance And Repair Service |
|---|---|
| Condition | New |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |