| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Condition | New |
| Types Of Sheets That Can Be Produced | PE |
| Sleeve Thickness | 0.1-30mm |
| Material | HDPE |
|---|---|
| Connection | Welding |
| For Pipe Range | 200-2200mm |
| Usage | Pre-Insulated Pipeline Joints |
| Applications | HDPE Pipeline Joint Closure |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| MFR/ (190°,5kg)g/10min | 0.4 〜1 |
| Vicat Softening Point/I | >110 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 200 set years |
| Place of Origin | China |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Thickness | 2-18mm |
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Specification | SGS |
| Light Weight | Easy To Hand Carry |
| Power | 380V/220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |