| Air Volume | 500L/Min |
|---|---|
| Speed Of Welding Electrode | Diameter 3.0 Mm-4.0 Mm |
| Style | Portable |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Application | Pipeline Welding |
|---|---|
| Color | Custom Colors Available Upon Reques |
| Rod Dia. | 3.5-4MM |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |