| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Pipe Range | 20-160mm |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Application | PVC, PE, PP, And HDPE Pipes |
| Material | PE, PP, PVC, And More |
|---|---|
| Specification | 2mm To 5mm |
| Color | Black, White, Blue, Yellow, And More |
| Products Feature | Acid Resistant |
| Customization | Available |
| Warrantyperiod | 12 Months |
|---|---|
| Coating | Spray Winding |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Inner Pipe Material | Steel |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Transport Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Application | Water And Gas Pressure Pipes |
| Automation | Automatic |
| Coolingmethod | Water Cooling Tank |
| Customization | Customizable |
| Material | PE, PP, PVC, And More |
|---|---|
| Specification | 2mm To 10mm |
| Color | Any |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |