| Raw Material | PE80, PE100 |
|---|---|
| Condition | New |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Feeding Mode | Automatic Vaccun Feeding |
| Screw | Single-Screw |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Type | Pipe Extruder |
| Feeding Mode | Multiple Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Labor | 2-3person |
| Screw | Single-Screw |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Specification | 110-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Automation | Automated |
| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | PE |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Condition | New |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |