| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Application | Sheet / Board Extrusion |
|---|---|
| Sheet Thickness | 0.2-2mm |
| Product Certification | ISO9001 |
| Product Color | Customized |
| Product Material | PE PP |
| Product Length | Customized |
|---|---|
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Capacity | 100kg/h - 1000kg/h |
| Material | PE/PP |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| HS Code | 3921909090 |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Mandrel And Carton |
| Specification | Diameter From 2.5mm-4.0mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| HS Code | 3921909090 |
|---|---|
| Transport Package | Mandrel And Carton |
| Specification | Diameter From 2.5mm-4.0mm |
| Rod Dia. | 3.5-4mm |
| Color | White, Black And Purpuse-Made |
| Capacity | 160-200kg/H |
|---|---|
| Raw Material | Polyethylene (PE) |
| Function | Anticorrosion Tapes |
| Product Line | Cold-applied Anticorrosion Tape Making Machine |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Location | Indoor |
|---|---|
| Temperature | 0-30℃ |
| Cooling Water | ≤15℃,0.15-0.2MPa,0.5m³/min |
| Workshop Area | Length 120 Meters, Width No Less Than 24 Meters |
| Transmission System Specification | Length 3 M Width 0.85m |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |