| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |
| Structure | Horizontal |
|---|---|
| Rhythm | Flow Production Line |
| Transmission Type | Flexible |
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Capacity | 250 M3/Day |
| Pipe Diameter Range | DN50-DN1600mm |
|---|---|
| Coating Thickness Range | 1.5mm-4.5mm |
| Total Length | 80m |
| Application | Oil And Gas Pipeline |
| Production Speed | 2-12m/min |
| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Electric Current | AC |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |
| Usage | Field Joint Coating |
|---|---|
| Waterproof | Waterproof |
| Base Material | PE |
| Adhesive | EVA |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |