| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |
| Usage | Field Joint Coating |
|---|---|
| Waterproof | Waterproof |
| Base Material | PE |
| Adhesive | EVA |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Application | Insulation Material Production |
| Heating Method | Electric Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Voltage | Customized |
|---|---|
| Control System | PLC Control System |
| Raw Material | Natural Rubber, Synthetic Rubber, Reclaimed Rubber, Etc. |
| Feed Roll Diameter | 145mm |
| Motor Power | 132kw |
| Heating Method | Electric Heating |
|---|---|
| Screw Diameter | 90MM |
| Width Range | 100-1000mm |
| Warranty | 1 Year |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |