| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Dimension | 43.0*3.02*3.0 |
|---|---|
| Specification | (355 - 630), (710 - 1200), (1010 - 1600) Mm |
| Capacity | 600kg/H |
| Power | 800kw |
| Weight | 28 T |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Total Power | 150KW |
|---|---|
| Production Capacity | 1000 Meters Per Hour |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Pipe Diameter Range | 20mm - 200mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Keywords | PE Flat Corrugated Pipe Making Machine |
| Heating Method | Electric Heating |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |