| Material | Plastic Processed |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| HS Code | 3920999090 |
|---|---|
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Material | Plastic |
| Size | According To Customer′s Requirements |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Application | Municipal Water Supply ,drainage Water |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| HDPE Jacket Pipe Color | Can Be Customized |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Tube Thickness | 3-50mm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Sheet Width | 500-1500mm |
|---|---|
| Specification | 1200.00cm * 230.00cm * 260.00cm |
| Usage | Aircondition Cooper Protector |
| Structure | Horizontal |
| Packaging Details | Standard Package |