| Loading Method | Vacuum Automatic Feeding |
|---|---|
| Application | Insulated Pipe |
| Pipe Structure | Steel Pipe-Polyurethane |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | 200-3000mm Hollow Wall HDPE Spiral Structured Wall Pipe Extrusion Line |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Product Category | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Specification | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
|---|---|
| Pipe Diameter | 110-2200mm |
| Capacity | 160-200kg/H |
| Pipeline Material | HDPE |
| Total Power | 200KW |
| Package Size | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 2500.000kg |
| Application | To Produce Water-Supply Gas-Supply Pressure Pipe |
| Control System | Siemens |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |