| Application | Pipeline Joint Steel Pipe Accessory |
|---|---|
| Character | Anti-Corrosion |
| Color | Black |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Max Width | 1000mm |
| Product Color | Customized |
|---|---|
| Product Material | PE PP |
| Product Type | Extrusion Line |
| Product Length | Customized |
| Product Features | High Impact Strength, Chemical Resistance, UV Resistance, Weather Resistance |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Model NO. | 1000mm |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw Type | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Model | 1000mm |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |