| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | China |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd. |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Product Color | Customized |
|---|---|
| Product Material | PE PP |
| Product Type | Extrusion Line |
| Product Length | Customized |
| Product Features | High Impact Strength, Chemical Resistance, UV Resistance, Weather Resistance |