| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Model NO. | Pipe Dia. 57-3400mm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Specification | 20 - 800 Mm |
|---|---|
| Colour | Any |
| Method | Vaccum |
| Temperature | 5 - 50 C |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Warranty | 6-12 Months |
|---|---|
| Automatic | Automatic |
| Tube Dia | 16/20/25/32/40/50/63/75/89/110 Mm |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Adhesive | EVA |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |