| Pipe Material | Steel |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Drying Machine | HSD-1200 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automatic | Computerized |
| Condition | New |
| After-sales Service | 1 Year |
| HDPE | 600kg/H |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Humidity | 85% Without Condensation |
|---|---|
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Cooling Water Consumption | 5m³/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | PE-880 |
|---|---|
| Main Extruder | 110 |
| Pipe Diameter (mm) | 960mm |
| Capacity (kg/h) | 800 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-770 |
|---|---|
| Main Extruder | 80 |
| Pipe Diameter (mm) | 900mm |
| Capacity (kg/h) | 720kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Application | Road Drainage, Sewage Disposal Work |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Export Packing |