| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | From 12mm-2000mm |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | standerard package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 set/years |
| Place of Origin | China |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw | Single Screw |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Product_Main_Motor_Power | 37-110kw |
|---|---|
| Product_Screw_Diameter | 90-150mm |
| Product_Control_System | PLC Control |
| Product_Name | PE PP Sheet / Board Extrusion Line |
| Product_Application | Sheet / Board |