| Raw Material | Pe |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Used Material | ISO, POLY ,PE |
| Cutting Machine | Planetary Cutter |
| Packaging Details | Standard Package |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Raw Material | PE |
| Delivery Time | 90days |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
|---|---|
| Total Weight | 10 Tons |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Plc | Siemens |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Three Layers | Inner Pipe + PU Foam + HDPE Outer |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Feeding Mode | One Feed |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
|---|---|
| Diameter Range | 110-550mm |
| Plc | Siemens |
| Product Color | Black |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |