| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Calibration Method | Acuum Calibration |
| Total Installation Power | 500kw |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Total Installation Power | 500kw |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Automation | Automatic |
| Calibration Method | Vacuum |
| Production Capacity | 1000m/h |
|---|---|
| Pipe Length | 6m-12m |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model | PIP-1000 |
| Dimension | 43.0*3.02*3.0 |
|---|---|
| Specification | (355 - 630), (710 - 1200), (1010 - 1600) Mm |
| Capacity | 600kg/H |
| Power | 800kw |
| Weight | 28 T |
| Transport Package | Standard Export Package |
|---|---|
| Application | Water And Gas Pressure Pipes |
| Automation | Automatic |
| Coolingmethod | Water Cooling Tank |
| Customization | Customizable |