| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Specification | SGS |
| Light Weight | Easy To Hand Carry |
| Power | 380V/220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
|---|---|
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Heating Method | Induction Heating |
| Condition | New |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 508 - 1620 Mm |
| Pipe Structure | Steel Working Pipe, Polyurethane Foam, And HDPE Casing |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
| After-sales Service | Lifetime |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ month |
| Place of Origin | Qingdao, China |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Power | Electric |
|---|---|
| Electric Current | AC |
| Character | Compact Design Light In Weight |
| Main Motor | German Metabo |
| Model No | Hj-30b |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Specification | PE-365/760 |
|---|---|
| Main Extruder | PE-365/760 |
| Pipe Diameter (mm) | 365 |
| Capacity (kg/h) | 550 |
| Packaging Details | according to the actual condition |