| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 159-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| PU Sprayed Foaming HDPE Winding Preinsulation Pipe Continuous Production Line | 20# Channel Steel Double Row |
|---|---|
| 20# Channel Steel Double Row | 20# Channel Steel Double Row |
| Steel Pipe Ferry Mechanism | Cylinder |
| Spiral Conveyor Line | Solid Tire |
| Steel Shot/grit Elevator | 100T |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Certification | CE, QS |
| Condition | New |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Raw Material | PE |
| Model NO. | Pipe Dia. 57-3400mm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |