| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Packaging Details | standard packing |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 units/ years |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Electric Current | AC |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Type | 3lpe Coating Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Materials For Production | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Processing Capacity | ≥250m²/h |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Application Area | Pre-Insulated & Oil Pipe |
|---|---|
| Material | Hdpe |
| Thickness | 2-16mm |
| Connection | Welding |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Case |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |