| Automation | Automatic |
|---|---|
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Water Consumption | 1.0m³/Min |
| Installed Power | 230kw |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.1-30mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 30kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Mold Type | Spiral Mold |
| Packaging Details | Technical Service with Free, Training The Workers |
| Delivery Time | 60 days |
| Condition | New |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.1-30mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Packaging Details | Stretch film and wooden brackets |
|---|---|
| Delivery Time | 45-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | Qingdao,China |