| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Palle |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating Thickness Range | 1.5mm-4.5mm |
|---|---|
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model | ZY-3LPE |
| Product Model | 3LPE-PP-1 |
| Cleaning Class | Sa2.5 |
| Coating Thickness | 150-800um |
|---|---|
| Specification | 1200.00cm * 230.00cm * 260.00cm |
| Type | Coating Production Line |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Heating Method | Induction Heating |
| Induction Heating | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Production Capacity | 100-300m/min |
|---|---|
| Coating Thickness | 1.8-3.7mm |
| Coating Type | 3LPE (3-Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Material | Steel |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | PE |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Pipe Diameter | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Type | Coating Production Line |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Delivery Time | 60days |