| Production Line Dimensions | 20 m × 15 m |
|---|---|
| Water Consumption | 30 m³ |
| Power Consumption | 450 kW |
| Gas Consumption | 6 m³/min |
| Working Temperature | ≥5°C (indoor) |
| Diameter | 426 mm, 630 mm, 720 mm, 820 mm |
|---|---|
| Bend Radius | 4D-6D |
| Bending Angle | 15°-90° |
| Wall Thickness | 8 mm-12 mm |
| FBE Layer | ≥170 μm |
|---|---|
| Adhesive Layer | 170-250 μm |
| PE Layer | 2.5-3.7 mm |