| Voltage | 220V 50HZ |
|---|---|
| Usuage | Hand Welding |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Case |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Application | Sheet / Board Extrusion |
|---|---|
| Sheet Thickness | 0.2-2mm |
| Product Certification | ISO9001 |
| Product Color | Customized |
| Product Material | PE PP |
| Product Length | Customized |
|---|---|
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Capacity | 100kg/h - 1000kg/h |
| Material | PE/PP |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| HS Code | 3921909090 |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Mandrel And Carton |
| Specification | Diameter From 2.5mm-4.0mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| HS Code | 3921909090 |
|---|---|
| Transport Package | Mandrel And Carton |
| Specification | Diameter From 2.5mm-4.0mm |
| Rod Dia. | 3.5-4mm |
| Color | White, Black And Purpuse-Made |
| Capacity | 160-200kg/H |
|---|---|
| Raw Material | Polyethylene (PE) |
| Function | Anticorrosion Tapes |
| Product Line | Cold-applied Anticorrosion Tape Making Machine |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |